Izabela Albrycht objęła dwuletnią kadencję w Zarządzie DIGITALEUROPE, największego w Europie stowarzyszenia przemysłu cyfrowego.
Jest nam niezmiernie miło podzielić się informacją prosto z Brukseli. 17 czerwca Przewodnicząca Instytutu Kościuszki i Komitetu Organizacyjnego Europejskiego Forum Cyberbezpieczeństwa, Członkini Global Future Council on Cybersecurity w ramach Światowego Forum Ekonomicznego oraz współzałożycielka inicjatywy Woman4Cyber otrzymała w drodze wewnętrznych wyborów nominację na członka Zarządu europejskiej organizacji DIGITALEUROPE, łączącej przedsiębiorców reprezentujących interesy technologii cyfrowych.
Pani Izabela ma imponujące doświadczenie w analizie i implementacji międzynarodowych i rozwiązań regulacyjnych krytycznych dla branży ICT, zwłaszcza w kontekście transformacji cyfrowej, cyberbezpieczeństwa, społeczeństwa informacyjnego czy takich technologii jak AI (Artificial Intelligence – sztuczna inteligencja) czy 5G (technologia mobilna piątej generacji).
Czasy, w których żyjemy, pokazują, jak kluczową rolę dla bezpieczeństwa i konkurencyjności gospodarek na całym świecie pełni dziś łączność i cyfryzacja. Odczuwamy ogromne zapotrzebowanie na ekspertyzy regulacyjno-gospodarcze, które wzmocnią budowę środowiska sprzyjającego rozwojowi gospodarki cyfrowej, w tym zrównoważonemu rozwojowi rynków technologii informatycznych i telekomunikacji. Przedstawiciele państw na całym świecie są świadomi istoty wykraczającej poza kraj współpracy geniuszy z branż technologicznych, a dodatkowe doświadczenie zbierane wspólnie na skalę światową w trakcie trwającego wciąż zagrożenia epidemiologicznego wskazuje na konieczność priorytyzacji transformacji cyfrowej wśród makroekonomicznych czynników wzrostu.
Dlatego też pierwszy raz w historii naborów na przewodniczących DIGITALEUROPE, Pani Izabela Albrycht będzie występować w Zarządzie DIGITALEUROPE jako wspólna reprezentantka aż trzech cyfrowych organizacji wspierających przemysł cyfrowy w Polsce:
- Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji (PIIT),
- Związku Cyfrowej Polski (ZIPSEE Digital Poland) oraz ,
- Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji (KIGEIT).