Mec. Wojciech Z. Dziomdziora

Radca prawny i General Counsel w Grupie Nexera.

W Nexerze wdraża innowacyjny na polskim rynku model obsługi prawnej telekomunikacyjnego operatora hurtowego.

Doświadczenia menadżerskie i prawnicze zdobywał m.in. jako Counsel w kancelarii Domański Zakrzewski Palinka.  Wcześniej pracował w Orange Polska, gdzie sprawował wysokie funkcje menadżerskie m.in. odpowiadając za obszar public affairs. Był również wspólnikiem w kancelarii prawnej Cottyn oraz prawnikiem w TVN-ie. Był także członkiem KRRiT oraz był dyrektorem Departamentu Prawnego w MKiDN.

Ukończył Wydział Prawa na Uniwersytecie Warszawskim, studia podyplomowe na Uniwersytecie Jagiellońskim, studia MBA na Akademii J. Koźmińskiego oraz studiował zarządzanie strategiczne w Wielkiej Brytanii.

Jest specjalistą prawa telekomunikacyjnego, prawa mediów, nowych technologii i rynków regulowanych (Telekomunikacyjny, pocztowy, kolejowy). Doradzał wiodącym na polskim rynku koncernom z sektora telewizyjnym i prasowym oraz firmom telekomunikacyjnym.

Jest współautorem komentarza do ustawy o radiofonii i telewizji oraz wielu artykułów prawniczych, a także prelegentem na wielu konferencjach branżowych i gospodarczych.

Angażuje się w prace samorządu gospodarczego (był Członkiem Rady PIIT w latach 2012-2013, 2019-2020 oraz Zarządu PIIT w latach 2015-2017) oraz działalność społeczną w obszarze mediów i kultury (jest członkiem zarządu Fundacji Sztuka-Media-Film – pierwszego polskiego think-tanku medialnego). Aktualnie jest Członkiem Rady PIIT w kadencji 2019-2021.