image

To był bardzo inspirujący i twórczy czas wymiany doświadczeń, na którym zaprezentowano merytoryczną wiedzę, poprzez interesujące prezentacje i twórcze dyskusje. W jednym miejscu zgromadzono reprezentantów firm z sektorów IT, telekomunikacji i cyberbezpieczeństwa, a także przedstawicieli administracji, samorządów, uczelni, szkół zawodowych i branżowych oraz reprezentantów edukacji nieformalnej, uczniów i studentów, studenckich biur karier, kół naukowych oraz innych ekspertów i praktyków rynkowych.

Podczas trzech dni konferencji pojawiło się mnóstwo ciekawych podsumowań, wniosków dotyczących branży teleinformatycznej, w tym również dobrych praktyk współpracy edukacji z biznesem.

Zgodnie z głównym tematem forum „Bezpieczeństwo w teleinformatyce. Wyzwanie dla edukacji, rynku pracy i przedsiębiorców” dużo uwagi poświęcono wyzwaniom związanym z bezpieczeństwem oraz kompetencjom niezbędnym do funkcjonowania gospodarki. Rozmawialiśmy również o modelach i dobrych praktykach związanych ze współpracą edukacji z biznesem, które dążą do wypracowania tych kompetencji u przyszłych kadr. Podczas dyskusji panelowych bardzo wyraźnie wybrzmiało, że mierzenie się z wyzwaniami daje szansę na polepszenie sytuacji w branży i jej rozwój.

W trakcie wydarzenia podpisane zostały porozumienia sektorowe między Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworznie a Migam oraz Siecią Badawczą Łukasiewicz – EMAG. Porozumienie podpisali również Zespół Szkól Licealnych i Technicznych nr 1 oraz Migam.

Na stronach PIIT i PTI będziemy publikować relacje z wydarzenia.

Już dziś zapraszamy do obejrzenia prezentacji, które były zaprezentowane podczas trzech dni Edumixera 2022 oraz relacji zdjęciowej.

Szkolić i jeszcze raz szkolić – relacja z konferencji EDUMIXER

Prezentacje

Galeria zdjęć

Do zobaczenia na kolejnych Konferencjach organizowanych przez Sektorowe Rady ds. Kompetencji Informatyka oraz Telekomunikacja i Cyberbezpieczeństwo.