image

PoLAND of IT masters to hub informacyjny o światowych sukcesach polskiej informatyki. Projekt Polskiego Towarzystwa Informatycznego, którego twórcą i liderem jest Włodzimierz Marciński, który już od kilku lat promuje Polskę jako kraj o wysokim potencjale intelektualnym, a w szczególności zasobnym w światowej klasy specjalistów w dziedzinie algorytmiki i programowania. 

Projekt został zapoczątkowany opracowaniem zestawu materiałów promocyjnych „Od polskiej szkoły matematycznej, do polskiej szkoły algorytmiki i programowania, czyli o informatykach, polskiej żyle złota”. Jego kontynuacją jest hub informacyjny o światowych sukcesach polskiej informatyki. Gromadzone są w nim oraz udostępniane posty prezentujące międzynarodowe sukcesy polskiego IT. Aktualna zawartość huba to ponad 160 postów w dwóch wersjach językowych, podzielonych na kategorie tematyczne, otagowane, z możliwością łatwego transferu do mediów społecznościowych.

Wokół projektu zgromadziło się grono ambasadorów/korespondentów, a on sam wypracował skuteczne mechanizmy organizacyjne. Uzyskał swoją dojrzałość. W 2023 roku hub był odwiedzany ponad 26 tysięcy razy przez zainteresowanych ze 125 krajów. Znacznie więcej ma on odsłon w mediach społecznościowych.

W 2019 roku projekt uzyskał wsparcie MSZ w konkursie „Dyplomacja publiczna”. Kryteria kolejnych konkursów nie przewidywały promocji Polski poprzez pokazywanie jej sukcesów oraz przyszłości. W 2022 i 2023 r. projekt na podstawowym poziomie wspierał NASK.

Ponieważ aktualnie PoLAND of IT masters pozostaje bez wsparcia, przygotowana została oferta współpracy. Zapraszamy do zapoznania się z możliwościami wsparcia projektu.

Zachęcamy również do przekazywania informacji do hubu o faktach lub zdarzeniach, o których warto informować oraz propagowanie ich w mediach społecznościowych Facebook  oraz LinkedIn.