Pomimo różnego rodzaju zawirowań i kryzysów świat tradycyjnych finansów poważnie dyskutuje kwestie cyfrowych walut banków centralnych (CBDC) i zasad funkcjonowania giełd kryptowalutowych..

Propagatorem nowych zjawisk w świecie finansów była i jest od dziesięciu lat seria konferencji „Digital Money & Blockchain Forum”.

Konferencja dla fachowców w gronie fachowców

Wywodzący się z Torunia prelegent podczas pierwszej edycji Forum w 2014 roku porównał narodziny kryptowalut z bitcoinem na czele do przełomu na miarę tego kopernikańskiego z XV wieku. W bieżącym roku, w 550 rocznicę urodzin w Toruniu Mikołaja Kopernika – nie tylko astronoma, ale i zawodowego ekonomisty oraz wybitnego teoretyka ekonomii – nawiązujemy do tego wydarzenia i do tego porównania. Zapraszamy do udziału w jubileuszowym, X Digital Money & Blockchain Forum. z wiodącym tytułem: „Cyfrowe aktywa, tokeny i pieniądz – przewrót w finansach na miarę Kopernika?”.W jego ramach znajdują się takie zagadnienia jak:

  • polski raport na temat CBDC i komentarze do niego
  • Rozporządzenie MiCA i jego konsekwencje praktyczne
  • bezpieczeństwo kryptoaktywów
  • nowe rozwiązania techniczne w świecie blockchain
  • Zdecentralizowane Finanse (DeFi).

Konferencja będzie, podobnie jak w latach minionych, organizowana w merytorycznej współpracy z Centrum Gospodarki i Finansów Cyfrowych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, z Kołem Naukowym Forum e-Biznesu działającym przy tej uczelni oraz z Centrum Technologii Blockchain Uczelni Łazarskiego w Warszawie.

Rejestracja na Forum na stronie www.digitalmoneyforum.bizPatronaty Honorowe


Sponsorzy


Patronaty medialne


Organizator

Medien Service Sławomir Cieśliński
GSM: +48 502 111 153
e-mail: 
cieslinski@medienservice.com.pl