image

Zapraszamy na bezpłatne webinarium online pt. „Blokowanie pirackich treści audiowizualnych w internecie: zjawisko piractwa w Polsce i mechanizmy walki z piractwem w Polsce i w UE”, które odbędzie się 22 lutego 2024 roku, w godz. 12:00-13:00.

Spotkanie poprowadzą Luiza Piskorek – ekspertka PIIT w obszarze regulacji mediów i usług cyfrowych oraz Teresa Wierzbowska – Wiceprezeska PIIT.

Agenda webinarium:

  • Zjawisko piractwa treści audiowizualnych online w Polsce.
  • Jakie mechanizmy prawne walki z piractwem dostępne są w Polsce i dlaczego są one nieefektywne? Czy orzecznictwo w sprawie korzystania z treści pirackich online z ostatnich lat istotnie wpłynęło na walkę z piractwem?
  • Słabość polskich mechanizmów prawnych w zakresie blokowania pirackich stron.
  • Blokowanie stron pirackich technologicznie i prawnie. Blokowanie statyczne, dynamiczne i live.
  • Nakazy blokujące – środek przewidziany w prawie UE i stosowany w państwach członkowskich UE.
  • Dlaczego blokowanie stron pirackich powinno odbywać się również na poziomie usług dostępu do internetu?
  • Przykładowe modelowe rozwiązania prawne nakazów blokujących w Europie.
  • Propozycja modelu polskiego blokowania stron pirackich.

Po webinarium zapraszamy do zadawania pytań na czacie.

Prowadzący: Luiza Piskorek – ekspertka PIIT w obszarze regulacji mediów i usług cyfrowych, radca prawny w Kancelarii Prawnej MEDIA. Specjalizuje się w prawie mediów audiowizualnych oraz prawie autorskim od ponad 15 lat. Świadczy pomoc prawną polskim
i zagranicznym nadawcom programów TV, operatorom TV i platform internetowych udostępniającym treści audiowizualne i muzykę. Doradza w zakresie produkcji i dystrybucji treści audiowizualnych, muzyki, a także takich treści jak audiobooki, podcasty.

Prowadząca: Teresa Wierzbowska  – Wiceprezeska PIIT. Ekspertka w zakresie mediów i komunikacji,
od ponad 20 lat zajmuje się projektami rozwojowymi na rynku nowych mediów i marketingu. Prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów Lewiatan. Wiceprzewodnicząca Rady Nadzorczej Związku Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska. Prezeska Zarządu Stowarzyszenia Sygnał integrującego branżę audiowizualną w zakresie ochrony własności intelektualnej. Przewodnicząca Zarządu Sekcji Ochrony Własności Intelektualnej KIGEiT. Członkini Zarządu Stowarzyszenia Kreatywna Polska. Członkini Komisji Etyki Reklamy przy Radzie Reklamy.

Na webinarium można zapisać się  TUTAJ

Zapraszamy do udziału oraz dzielenia się informacjami o wydarzeniu!