image

Kancelaria GP Partners, Członek PIIT, zaprasza do udziału w pierwszym z cyklu bezpłatnych webinarów poświęconych Rozporządzeniu DORA, regulacji istotnej nie tylko dla podmiotów finansowych, ale także wszelkich dostawców usług IT dla tego sektora.

Webinarium odbędzie się 24 kwietnia w godz. 11.30-12.30

Prezentację poprowadzą Michał Ćwiakowski (GP Partners, adwokat, CAW ISO 27001) oraz Maciej Cieśla (Bersec, cyberekspert, OSCE, CISSP, DSOC). Eksperci, nieco przewrotnie, zastanowią się czy DORA jest regulacją, którą powinni wdrażać prawnicy czy raczej cyberbezpieczniacy. Ponieważ nasi eksperci zrealizowali wspólnie niejeden projekt na styku prawa i technologii, doskonale znają odpowiedzieć na to pytanie. W toku prezentacji przeanalizują m.in.: systematykę DORA i charakter obowiązków, czego efektem będą praktyczne rekomendacje, jak podejść do wdrożenia. Zarówno z perspektywy podmiotów finansowych, jak i dostawców.

Sylwetki prelegentów

Michał Ćwiakowski
Adwokat, CAW ISO 27001, Partner w GP Partners, doświadczony ekspert w obszarze regulacji sektora finansowego, IT, cyberbezpieczeństwa
i ochrony danych osobowych. Doradza klientom od ponad 10 lat, 0d 5 lat rozwija praktykę regulacyjną Kancelarii GP Partners. Wcześniej zdobywał doświadczenie jako prawnik wewnętrzny w największych bankach w Polsce. Obok DORA, prowadził również projekty związane
z UKSC (NIS), RODO, PSD2, czy AML. Kierował projektem audytu zgodności największego banku w Polsce z wymaganiami ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa.

Maciej Cieśla
Cyberekspert, CEO w BerSec LTD, doradca w Magellanic oraz w Europejskiej Fundacji Kosmicznej. Aktywny audytor, pentester, szkoleniowiec. Certyfikowany CISSP, ISO/IEC 27001 Lead Auditor, OSCE, eWPTx, CCNA. W swojej karierze zrealizował kilkaset projektów związanych z cyberbezpieczeństwem, w tym dotyczących zgodności z następującymi standardami: OWASP, PCI DSS, regulacjami prawnymi RODO, PSD2, a także obejmujących klasyfikację ryzyka na podstawie takich wskaźników jak DREAD, CVSS, czy CWE.

Udział w webinarze jest bezpłatny, ale wymagana jest REJESTRACJA przed spotkaniem.

Zapraszamy!