image

17 maja 2023 r. w Centrum Nauki Kopernik w godz. 9:30-16:00) odbędzie się konferencja „Sztuczna Inteligencja”, organizowana w ramach obchodów Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego przez Polskie Towarzystwo Informatyczne. PIIT objął patronatem to wydarzenie.

Motywem przewodnim tegorocznych obchodów Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego będzie sztuczna inteligencja – jedna z prężnie rozwijających się obecnie technologii.

Sztuczna inteligencja ma wkrótce zrewolucjonizować naszą rzeczywistość. Już teraz prześciga często specjalistów w zakresie przygotowania tekstów, tworzenia standardowych programów komputerowych, zarządzania czy strategii działania. Umożliwia przetwarzanie ogromnych ilości danych na niespotykaną wcześniej skalę, przy okazji doskonaląc sama swoje algorytmy.

  • Jak rodzaj i dobór tych danych wpływają na mechanizmy uczenia maszynowego?
  • Które algorytmy w największym stopniu pomagają rozwijać technologię sztucznej inteligencji?
  • Jakie wyzwania w aspekcie etycznym i prawnym przyniesie powszechne wykorzystanie AI?
  • Jak najlepiej wykorzystać tę technologię w strategii rozwoju – zarówno w skali przedsiębiorstw jak i państwa?
  • W jaki sposób kształcić specjalistów, którzy będą mieli odpowiednie kompetencje w AI?

Na te pytania odpowiemy podczas konferencjiSztuczna inteligencja”, na której wystąpią wybitni eksperci – naukowcy, praktycy z firm stosujących AI oraz przedstawiciele administracji państwowej. Będziemy mieli przyjemność gościć m.in. prof. Krzysztofa Krawca z Politechniki Poznańskiej, prof. Macieja Malawskiego z Akademii Górniczo-Hutniczej, prof. Pawła Kasprowskiego z Politechniki Śląskiej, Marcina Olendra z Google, Marcina Sieprawskiego z Software Mind oraz mec. Roberta Kroplewskiego, Pełnomocnika Ministra Cyfryzacji ds. Społeczeństwa Informacyjnego w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Konferencja rozpocznieVII Forum Współpracy Edukacji i Biznesu – EDUMIXER,organizowane przez Sektorowe Rady ds. Kompetencji: Informatyka oraz Telekomunikacja i Cyberbezpieczeństwo, które odbędzie się w dniach 17-19 maja 2023 r. w Warszawie.

Wydarzenia mają charakter niekomercyjny i bezpłatny. Organizujemy je w ramach projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, realizowanych przez partnerstwo Polskiego Towarzystwa Informatycznego i Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji prowadzące Sektorową Radę ds. Kompetencji – Informatyka oraz Sektorową Radę ds.Kompetencji Telekomunikacja i Cyberbezpieczeństwo.

REJESTRACJA

Więcej informacji na STRONIE