image

O KONWENCIE

Konwent Ochrony Danych i Informacji jest ogólnopolskim wydarzeniem adresowanym do wszystkich osób zainteresowanych tematyką ochrony danych osobowych i informacji. W tym roku odbędzie się już 12. edycja.

Wydarzenie to nie tylko popularyzuje wiedzę z zakresu RODO oraz szeroko rozumianego bezpieczeństwa informacji, ale przede wszystkim jest okazją do spotkań i wymiany doświadczeń    z  zaproszonymi przez organizatorów prelegentami. Wśród nich nie zabraknie wybitnych ekspertów z zakresu bezpieczeństwa IT, prawników specjalizujących się w prawnej i organizacyjnej ochronie danych osobowych, autorów publikacji naukowych, wykładowców, doradców, certyfikowanych audytorów oraz doświadczonych praktyków na co dzień zajmującymi się i zgłębiającymi problematykę ochrony danych.

ORGANIZACJA

Tegoroczny Konwent odbędzie się w formule hybrydowej. Dnia 15 listopada, organizatorzy zapraszają nas do ŁSSE. Program tegorocznego konwentu składa się z dwóch części. W pierwszej z nich, swoje prelekcje wygłoszą cenieni eksperci, którzy pod koniec wykładów będą odpowiadać na pytania uczestników. Wydarzenie to będzie również transmitowane w internecie.

Po zakończeniu panelu eksperckiego przejdziemy do drugiej część konwentu, która zostanie poprowadzona w formie warsztatów tematycznych #DataProtectionMixer, podczas których uczestnicy będą mogli przysiąść się do jednego z sześciu stolików tematycznych i wziąć udział w dyskusjach.

Tydzień później, dnia 22 listopada odbędą się warsztaty #DataProtectionMixer, tym razem w formule online. Taka forma tego wydarzenia, umożliwi uczestnikom wzięcie udziału we wszystkich warsztatach tematycznych zaplanowanych na ten dzień. Będzie to również okazja do zadawania pytań prowadzącym za pomocą czatu.

#DATA PROTECTION MIXER

W tym cyklu wydarzenia, omówione zostaną zasady „Privacy by design” oraz „Privacy by default” w aspekcie nowych rozwiązań teleinformatycznych. Prowadzący przyjrzą się najczęstszym błędom popełnianym podczas zgłaszania naruszeń ochrony danych oraz doradzą, jak dobrze przygotować się do procesu powierzenia danych. Przeanalizowane zostaną problemy związane z wyszukiwaniem i właściwym uzasadnianiem przesłanek przetwarzania. Na warsztatach tych poznamy również sprawdzone techniki kształtowania procesów przetwarzania oraz ochrony danych przez zagrożeniami.

Prowadzący, w przystępny sposób wyjaśnią zawiłe zagadnienia prawne dotyczące poruszanych zagadnień, podzielą się cennymi poradami oraz wskażą sprawdzone rozwiązania.

WARUNKI UCZESTNICTWA:

Konwent ODO 2023 odbywający się w formie stacjonarnej jest wydarzeniem zamkniętym, dlatego warunkiem uczestniczenia w nim jest dokonanie rejestracji za pośrednictwem dedykowanej strony. Osoby chcące zdalnie uczestniczyć w konwencie lub warsztatach #DataProtectionMixer, będą mogły skorzystać z transmisji internetowych, również po wcześniejszym dokonaniu rejestracji pod adresem.

INFORMACJE DODATKOWE

Więcej informacji na temat Konwentu ODO 2023 można przeczytać na stronie

Agenda Konwentu dostępna jest pod adresem

Kontakt mailowy do organizatorów wydarzenia: info@konwentodo.pl

Kontakt telefoniczny do organizatorów wydarzenia: +48 696 737 149