dr Anna Sokołowska-Ławniczak

Rzecznik patentowy. Od ponad 12 lat doradza w każdym aspekcie prawa własności przemysłowej, od opracowania strategii ochrony praw własności przemysłowej po czynności związane z utrzymaniem lub dochodzeniem ich ochrony w procedurach polskiej, europejskiej oraz międzynarodowej.

Posiada bogate doświadczenie w prowadzeniu spraw spornych przed urzędami (polskim i unijnym) oraz sporów sądowych z zakresu prawa własności przemysłowej, zwalczania nieuczciwej konkurencji oraz prawa autorskiego. Opiniuje w zakresie dopuszczalności rejestracji oznaczeń i innych przedmiotów prawa własności przemysłowej, używania oznaczeń w obrocie lub w kampaniach reklamowych. Prowadzi kompleksowe projekty związane z uzyskaniem i utrzymaniem ochrony praw własności przemysłowej.

Doktor nauk prawnych (doktorat z zakresu prawa znaków towarowych obroniła w 2014 roku na Uniwersytecie Lotaryńskim – Université de Lorraine- we Francji), absolwentka prawa na Uniwersytecie Gdańskim, prawa telewizji, kina i multimediów na Uniwersytecie Jean – Moulin III w Lyonie we Francji oraz studiów podyplomowych z zakresu prawa własności przemysłowej na Uniwersytecie Warszawskim. Od 2017 r. pełni funkcję sędziego dyscyplinarnego w Polskiej Izbie Rzeczników Patentowych. Członek organizacji AIPPI oraz INTA.