image

W roku 30-lecia PIIT prezentujemy firmy, które są w Izbie od momentu jej powstania.

Początek Bonair w Polsce

Fellowmind Poland – powstała w 1991 roku jako inżynierska firma informatyczna Bonair w odpowiedzi na potrzeby polskich firm, które w tamtym czasie coraz bardziej potrzebowały narzędzi informatycznych. Szukając najlepszych rozwiązań zaczęliśmy współpracę z Microsoft i rozwijamy te kompetencje do dzisiaj.

Wyróżnikiem naszej firmy na polskim rynku było to, że od początku funkcjonowania przedstawialiśmy ofertę bazującą na dostarczaniu kompleksowych rozwiązań informatycznych obejmujących efektywne architektury sprzętowe, zaawansowane aplikacje biurowe polonizowane przez polskich specjalistów oraz nowoczesny zintegrowany system zarządczy. Warto przypomnieć, że do grona naszych ówczesnych klientów, u których wdrożyliśmy tak złożone, pionierskie rozwiązania informatyczne mogliśmy zaliczyć: LOT, Exbud, Ciech, Rolimpex, Cukrownia Lublin, Cementownia Ożarów, znaczna liczba Zakładów Energetycznych, MPK Kraków, Mostostal Export.

Przełomowym momentem było wejście w nowe rozwiązania oraz ofertę rynkową. W 2000 roku pojawiła się technologia systemów zintegrowanych, na którą się zdecydowaliśmy. Chodzi o obecny system Microsoft Dynamics AX, który wdrażamy w Polsce najdłużej ze wszystkich firm.

Jako długoletni partnerzy firmy Microsoft, jesteśmy laureatem prestiżowych wyróżnień i branżowych nagród – m.in. Inner Circle, Microsoft Partner Award, zostaliśmy również finalistą w konkursie Microsoft Partner of the Year Awards w kategorii Sustainability.

Zaczynaliśmy jako lokalny partner, teraz jesteśmy częścią międzynarodowej grupy

W listopadzie 2021 roku razem z 11 europejskimi organizacjami z 6 krajów: Polski, Danii, Finlandii, Holandii, Niemiec i Szwecji połączyliśmy siły, aby wspólnie realizować ambitną wizję i zostać europejskim liderem w obszarach aplikacji biznesowych, infrastruktury chmurowej, zarządzania oraz analityki danych, a także nowoczesnych standardów pracy.

Jako Grupa umacniamy również swoją pozycję lidera w Polsce. Rozbudowując swoje polskie struktury stawiamy kolejny krok ku pozycji lidera w Europie Centralnej, wśród partnerów firmy Microsoft. W maju do naszej Grupy dołączyła firma Axacom.

Obecnie w Fellowmind zatrudniamy ponad 2000 pracowników w 6 krajach. Roczne obroty grupy przekroczyły 300 mln euro, co sprawia, że zajmujemy wiodącą pozycję na europejskim rynku partnerów Microsoft Business Applications. W Polsce po połączeniu z Axacom, Fellowmind Poland zatrudnia ponad 170 pracowników technologii Microsoft specjalizujących się we wdrożeniach ERP CRM i BI.

Decyzji o przystąpieniu do PIIT

Od początku działalności włączyliśmy się do integracji środowiska gospodarczego w sektorach szeroko pojętej teleinformatyki i zarządzania, aktywnie przyczyniając się m. in. do utworzenia Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji.

Był to okres tworzenia się rynku informatycznego w Polsce. Byliśmy przekonani, że potrzebna jest organizacja przedsiębiorców branży, która będzie ich reprezentacją. Czas ten wymagał ogromnych nakładów pracy włożonej w kształtowanie otoczenia, w jakim działa branża IT. To było zadanie tylko dla silnego stowarzyszenia reprezentującego całą branżę. – podkreśla Andrzej Wachzałożyciel i wieloletni prezes Bonair S.A., obecnie Fellowmind Poland.

Jednym z głównych atutów Izby było i nadal jest to, że potrafi wypracować wśród swoich członków, będących konkurentami rynkowymi na co dzień, wspólne stanowisko w procesie tworzenia prawa lub regulacji rynkowych. Działalność Izby nie ogranicza się jednak do rynku lokalnego. Reprezentuje nasze środowisko na forum europejskim w różnych inicjatywach, jak na przykład Digital Europe.

Przygotował: Zespół Fellowmind Poland

Więcej informacji o działalności firmy Fellowmind na stronie


30 lat PIIT – tworzymy cyfrową przyszłość