image

Rusza nowa seria podcastów na temat wyzwań dla edukacji i rynku pracy w dobie transformacji cyfrowej. Cykl rozmów realizowany z ekspertami branży telekomunikacyjnej i cyberbezpieczeństwa oraz IT powstaje w ramach projektów Sektorowych Rad ds. Kompetencji Telekomunikacja i Cyberbezpieczeństwo oraz Informatyka. Pierwsze sześć odcinków już jest gotowych i co tydzień jeden z nich będzie publikowany na platformach podcastowych: anchor i spotify.

Zaproszeni eksperci z PIIT, PTI, PARP, Rad Sektorowych czy  biznesu oraz pracownicy naukowi uczelni będą odpowiadać  na najważniejsze pytania związane z aktualnym zapotrzebowaniem na specjalistów, a także będą rozmawiać o najciekawszych trendach w rozwijaniu kompetencji i rynku pracy w obszarze telekomunikacji i cyberbezpieczeństwa. Kolejne sześć odcinków skupiać się będzie na branży informatycznej.

W pierwszym, już opublikowanym odcinku, Andrzej Dulka, Prezes Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji mówi na temat porozumienia edukacji i biznesu w kontekście prawidłowo działającego rynku pracy. W rozmowie możemy usłyszeć odpowiedzi między innymi na pytania: jak biznes może współpracować z edukacją, co można zmienić w programach nauczania, aby szkoły i uczelnie opuszczała wykwalifikowana kadra, odpowiadająca na potrzeby rynku pracy, czy też jakie postulaty mogą kierować przedstawiciele biznesu do placówek edukacyjnych? Pojawią się także porady dla nowych kandydatów i osób dopiero wchodzących do branży.

Sektorowa Rada ds. Kompetencji Telekomunikacja i Cyberbezpieczeństwo oraz Sektorową Rada ds. Kompetencji Informatyka na co dzień inicjują i biorą udział w wielu przedsięwzięciach związanych z tematyką kompetencji, a także aktywnie pracują nad porozumieniem pomiędzy przedsiębiorstwami a sektorem edukacji w czasie dynamicznych zmian społeczno-gospodarczych.

Partnerami projektu są Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji i Polskie Towarzystwo Informatyczne.

Strona główna podcatsów

Spotify