image

Polskie Towarzystwo Informatyczne, Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji wraz z Sektorową Radą ds. Kompetencji – Informatyka postarają się odpowiedzieć na najważniejsze pytania związane z aktualnym zapotrzebowaniem na specjalistów z branży IT.  W ramach cyklu sześciu odcinków pod wspólnym tytułem Zmiany na rynku pracy w sektorze IT, w tym również w związku z epidemią wirusa SARS-CoV-2 oraz z innymi kryzysam i wraz z naszymi ekspertami omawiamy i przedstawiamy najciekawsze wyzwania i trendy związane z rozwojem kompetencji i rynku pracy w obszarze informatyki oraz wyzwań jakie stoją przed przedsiębiorstwami czy sektorem edukacji wobec dynamicznej rzeczywistości społecznej i biznesowej.

Gościem kolejnego odcinka jest Tomasz Kulisiewicz – ekspert Sektorowej Rady ds. Kompetencji – Informatyka, a tematem rozmowy Automatyzacja procesów przemysłowych w kontekście współpracy myślących maszyn i ludzi.

Główne wątki to:

  • Znajomość procesów biznesowych i programistycznych – łączenie ról w tworzeniu robotów programowych.
  • Kompetencje dla tworzenia „cyfrowych pracowników”.
  • Rola IT w procesie hiperautomatyzacji.

Cykl rozmów realizowany z ekspertami branży telekomunikacyjnej i cyberbepieczeństwa oraz IT powstaje w ramach projektów Sektorowych Rad ds. Kompetencji – Informatyka oraz Telekomunikacja i Cyberbezpieczeństwo.

Zapraszamy do wysłuchania podcastu.

Spotify