image

Operatorzy telekomunikacyjni, przedstawiciele branży technologicznej oraz środowiska akademickie każdego dnia mierzą się z mitami dotyczącymi infrastruktury telekomunikacyjnej i nowych technologii. Powielanie niesprawdzonych informacji skutkuje pojawianiem się komunikacji powtarzającej fake newsy, co w konsekwencji jest jedną z przyczyn oporu przed rozwojem infrastruktury nowych technologii oraz przed innowacjami.

Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji prowadzi od lat kampanię informacyjno-edukacyjną, pokazującą jak ważna i pomocna w życiu jest technologia oraz jak jej mądrze używać, a także, jak oddzielić fakty od mitów.

Wspólne wieloletnie działania edukacyjne PIIT i Lighthouse zostały w tym roku docenione i nagrodzone Złotym Spinaczem, w nowej kategorii Walka z dezinformacją. Złote Spinacze to największy plebiscyt PR w Polsce, organizowany od ponad 20 lat przez Związek Firm Public Relations.

Pozdrawiamy Lighthouse i dziękujemy za współpracę oraz osiągnięte wyróżnienie, które jeszcze bardziej motywuje nas do dalszego działania na rzecz obalania mitów oraz walki z dezinformacją!