image

Informujemy, iż 1 października 2023 r. stanowisko Prezesa Zarządu Pentacomp Systemy Informatyczne SA objął Dariusz Nowakowski, zastępując w tej roli Karola Gajosa.

Dariusz Nowakowski dołączył do Pentacompu w 2019 roku, obejmując stanowisko Wiceprezesa Zarządu. „Mój cel jako nowego Prezesa jest jasny: kontynuować to, co najlepsze, budować na naszych dotychczasowych osiągnięciach i dążyć do jeszcze większego sukcesu. Pentacomp to niesamowity zespół, z pasją do tego co robi i jestem pewien, że możemy osiągnąć jeszcze więcej.” – mówi.

Nowy Prezes Pentacompu jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i doktorantem w Kolegium Zarządzania i Finansów SGH. Posiada wieloletnie doświadczenie menadżerskie w polskich oraz międzynarodowych firmach informatycznych i technologicznych, m.in. Smartrac Technology GmbH, Linxens Group, Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych S.A. W latach 2016 – 2017 pełnił rolę Dyrektora Departamentu Teleinformatyki, Eksperta Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Członka Rady Polskiej Agencji Kosmicznej.

Od wielu lat aktywnie działa w obszarze IT, innowacyjności oraz prac badawczo-rozwojowych, ze szczególnym uwzględnieniem systemów informatycznych, biometrii i technologii RFID. 

Jest współtwórcą patentu nr PL 213572 – Bezpieczny dokument spersonalizowany, stosowanego m.in. w obecnym wzorze prawa jazdy RP. Jest członkiem mazowieckiego oddziału Polskiego Towarzystwa Informatycznego, aktywnie zajmując się cyfryzacją administracji państwowej i zastosowaniem technologii informatycznych.